وبلاگ

تهیه چک لیست اسباب کشی 2

تهیه چک لیست اسباب کشی کاور2

قبل از مطالعه این مقاله، پیشنهاد میشود مقاله اول را مطالعه کنید: ” تهیه چک لیست اسباب کشی 1

_روز اسباب کشی

و بالاخره روز اسباب کشی فرا رسید! و شما پس از یک ماه، آماده اسباب کشی و جایجایی هستید. چک لیست خود را بیاورید و اطمینان حاصل کنید که تمام کارهایی که قبل از اسباب کشی به خانم جدید باید انجام میدادید، انجام شده و تیک خورده باشند.

در اینجا چند نکته برای روز اسباب کشی برای شما یادداشت کرده ام:

در خانه قدیمی:

مسیر حرکت کارگران و جابجایی بار را تمیز و هموار کنید

برای اطمینان از بارگیری ایمن و بدون خطر، مسیر حرکت کارگران و جابجایی بار را از آستانه تا خودروی باربری تمیز کنید و هر آنچه مانع حرکت راحت کارگران و اثاثیه شما می شود، را از سر راه بردارید.

بسته بندی اثاثیه منزل
بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی اثاثیه را بررسی کنید

پرسنل بسته بندی اثاثیه، اصولا کاربلد هستند و روش صحیح بسته بندی هر وسیله را میدانند. شما میتوانید در انتهای کار بسته بندی و قبل از بارگیری بار در خودروهای باربری، بسته بندی اثاثیه خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که بسته بندی به درستی انجام شده و کیفیت بسته بندی مطابق خواسته شما باشد.

هنگام بارگیری ، کارگران را راهنمایی کنید

ممکن است کارگران و پرسنل باربری، به خوبی شما خانه تان را  نشناسند و با هر گوشه از آن آشنا نباشند ، بنابراین هنگام حمل بار در خودروهای باربری ، می توانید آنها را از هر گوشه و کنار راهنمایی کنید تا راحت تر حرکت کنند.

اگر قصد اسباب کشی و جابجایی اثاثیه منزل به محدوده مرزداران را دارید می توانید از خدمات باربری مرزداران همسفربار استفاده نمایید.

تمام خانه را دوباره بررسی کنید

قبل از قفل کردن خانه و ترک آن ، تمام اتاق ها دوباره چک کنید. داخل کمدها ، کشوها و قفسه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید چیز کوچکی که در چشم نباشد را اتفاقی جا نگذاشته باشید. همچنین فراموش نکنید که لامپ ها را خاموش کنید.

در حین حمل و نقل:

باربران را به سمت مکان جدید خود راهنمایی کنید

در مورد بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد با باربران خود مشورت کنید. یا اگر مطمئن هستید که آدرس سرراست و بهتری سراغ دارید، آن را با راننده خودروی باربری به اشتراک بگذارید.

زودتر از کارگران باربری وارد خانه شوید و یکبار دیگر خانه جدید خود را تمیز کنید

سعی کنید زودتر از کارگران باربری به خانه جدیدتان بروید و قبل از رسیدن بار، خانه خود را یکبار دیگر گردگیری کنید تا هنگام خالی کردن بار در خانه، بار و اثاثیه شما کثیف نشود.

در خانه جدید:

در هنگام تخلیه بار ، کارگران باربری را راهنمایی کنید

هنگام تخلیه ، بهترین کار این است که اگر از قرار گرفتن برخی اثاثیه در مکان نهاییشان اطمینان دارید، کارگران باربری را راهنمایی کنید تا همان اول بار شما را به همان جا ببرند. یا هر بار مربوط به مکان های مختلف خانه را به سمت همانجا هدایت کنید تا هنگام چیدمان اثاثیه کارتان راحت تر باشد. این کار در زمانتان نیز صرفه جویی میکند.

بسته بندی اثاثیه را با دقت و صحیح باز کنید

هنگام باز کردن بسته بندی اثاثیه، اطمینان حاصل کنید که بسته بندی ها با حوصله و دقت و به صورت صحیح باز شوند و سهل انگاری در این حین باعث وارد شدن آسیبی به اثاثیه شما نشود.

از کارگران بابت زحماتشان تشکر و قدردانی کنید

در پایان کار، برای تشکر از زحمات کارگران باربری و خدمات سختی که ارائه میدهند، میتوانید برایشان کمی نوشیدنی بیاورید تا گلویی تازه کنند و یا حتی انعام به آنها بدهید. این کار یک جلوه خوب از شما بعنوان یک میزبان به نمایش میگذارد و یک رفتار اجتماعی خوب شناخته میشود.

لوازم ضروری خود را باز کنید

بعد از همه اینا وقت آن رسیده تا کمی استراحت کنید و ریلکس شوید. بعد از رفتن کارگران باربری، تنها ساک لوازم ضروری خود را در دسترس قرار داده و باز کنید. بهتر است یک دوش سریع بگیرید و لباس های خود را عوض کنید و کمی قبل از شروع کارهای دیگر استراحت کنید.

بهترین کار این است که وسایل ضروری اتاق خواب خود را صرفا در حدی آماده کنید که بتوانید مکان مناسبی برای خوابیدن داشته باشید و لوازم ضروری حمام را هم در حمام بچینید تا بتوانید یک دوش سریع بگیرید. در صورت نیاز ، می توانید وسایل ضروری آشپزخانه را که ممکن است شب اول به آنها نیاز داشته باشید ، نیز آماده کنید.

بسته بندی اثاثیه منزل
بسته بندی اثاثیه منزل

_یک روز بعد از اسباب کشی:

تبریک می گویم شما بالاخره نقل مکان کردید! اگرچه قسمت اصلی جابجایی شما به پایان رسیده است ، اما شما هنوز کارتان تمام نشده است. وقت آن است که بسته بندی ها را بازکنید، برای چیدمان و دکور تصمیم بگیرید و چیدمان و جابجایی  مرتب کردن لوازم و اثاثیه خود را شروع کنید. بهتر است این کار را همراه با خانواده خود انجام بدهید تا هم زمانی را با خانواده سپری کنید و هم وظایف بین شما تقسیم شده و کار راحت تر و سریع تر تمام شود.

وظایف پس از اسباب کشی را مشخص کنید

شروع به ساختن یک چک لیست  از کارهای پس از جابجایی و اسباب کشی کنید و تمام مواردی را که باید طی 2 هفته انجام دهید یادداشت کنید. اگر قبل از زمان اختصاص داده شده کار را تمام کنید ، عالی است!

از چیدمان اثاثیه، لیست اولویت بندی تهیه کنید

اول از هرچیزی بررسی کنید که چیدمان کدوم قسمت هایی از خانه یا چیدمان چه اثاثیه ای در اولویت هست؟ سپس یک لیست اولویت تهیه کرده و مشخص کنید که هرکاری به عهده چه کسانی هست.

در حین چیدمان خانه، باز هم خانه را تمیز کنید

حتی اگر قبلاً بارها خانه را تمیز کرده اید ، باید این کار را تا انتهای روند چیدمان کلی خانه هم ادامه دهید. زیرا ممکن است چیدمان و جابجایی وسایل، مدتی طول بکشد و در این حین ممکن است کف خانه یا روی لوازم شما گرد و غبار بنشیند. اطمینان حاصل کنید که پس از چیدمان کامل منزل برای نطافت و پاکسازی محیط زندگی خود، باز هم گردگیری سطحی انجام دهید.

سیستم های امنیتی را بررسی کنید

یکی از موارد ضروری که باید در خانه جدید بررسی شود، اقدامات ایمنی است. شما باید بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا سیستم های امنیتی فعلی خانه شما کافی هستند یا به سیستم های امنیتی اضافی نیاز دارید. همچنین می توانید برای امنیت بیشتر، تمامی قفل ها را عوض کنید چون ممکن است برخی افراد غزیبه نسخه ای از کلید قفل های فعلی داشته باشند.

برای شرکت باربری خود نظر بنویسید

از آنجایی که نظرات شما میتواند کمک زیادی به شرکت باربری و دیگر افرادی که قصد اسباب کشی و انتخاب یک شرکت باربری مناسب را دارند، بکند، بهتر است اگر شرکت باربری مدنظر شما صفحه ای در شبکه های مجازی دارد، در آنجا نظر و تجربه خود را اعمال کنید.

با همسایگان خود ملاقات کنید

آسانترین راه برای احساس راحتی در محیط ناشناخته محل جدید خود ملاقات با همسایگان و آشنایی با آنها است. آشنایی با همسایگان و حتی ایجاد ارتباط دوستی با برخی از آنها میتواند برای شما خوشایند باشد.

بیرون بروید و محل را کاوش کنید

در اسرع وقت و سرفرصت از خانه جدید خود خارج شوید و محل اطراف را بچرخید تا با مکان جدید خانه خود آشنا شوید. بهتر است آدرس سوپرمارکت و فروشگاه های مواد غذایی ، بیمارستان ، داروخانه ، رستوران ها ، کافی شاپ ها ، ایستگاه های سوخت ، مراکز خدمات اتومبیل و… اطراف را نیز پیدا کنید.آشنایی با محله جدید به شما کمک می کند تا از زندگی در آنجا احساس راحت تری داشته باشید. همچنین میتوانید با بردن فرزندانتان به پارک یا مهدکودک های اطراف باعث ایجاد تفریح و یافتن دوستان جدید برای آنها، باشید.

_یک هفته بعد از اسباب کشی

شما با موفقیت 1 هفته را در خانه جدید خود گذرانده اید. امیدواریم که در آنجا از آرامش و آسایش بیشتری برخوردار باشید. فقط 1 کار دیگر برای علامت گذاری در چک لیست خود دارید و در نهایت کار تمام است!

برای یک مهمانی در خانه جدید، برنامه ریزی کنید

حالا که یک هفته از اسباب کشی شما گذشته است و کارهایتان تقریبا تمام شده و در خانه و محل جدید جاگیر شده اید، فرصت آن است که این اتفاق را با عزیزانتان جشن بگیرید! بهتر است خانواده و دوستان خود را به خانه جدید خود دعوت کنید تا آنها هم با خانه جدید شما آشنا شوند.

در نهایت امیدواریم خاطره و تجربه خوبی از اسباب کشی داشته باشید و در خانه جدید اوقات خوشی را سپری کنید!

5/5 - (12 امتیاز)

6 نظر در “تهیه چک لیست اسباب کشی 2

 1. مهدی زمانی گفت:

  تیم شما در تحویل بار به مقصد با دقت عمل کرد و ما به شما اعتماد داریم.

 2. ایمان پناهی گفت:

  ما از تمام تلاش‌های شما در حمل بارهای ما به مقصد قدردانی می‌کنیم.

 3. حیدر انتظامی گفت:

  برای حمل بار ما به مقصد از شما استفاده کردیم و عالی بود. تشکر فراوان.

 4. سعید براتی گفت:

  با تشکر از شما برای تمام تلاش‌هایتان در حمل و نقل بار ما.

 5. عزیز رجبی گفت:

  تعهد و دقت شما در تحویل بارها بی‌نظیر است. از همکاری با شما خوشنودیم.

 6. جلال امینی گفت:

  آیا در صورت نیاز به باربری فوری و اضطراری خدمات ارائه می‌دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *