وبلاگ

بسته بندی آثار هنری

بسته بندی آثار هنری

اسباب کشی و جا به جایی هنگامی که لوازم شما شکننده باشند، بنظر ترسناک می آید! به خصوص زمانی که لوازم شما شامل آثار هنری یا عکس های خانوادگی گرانبها باشد. این لوازم ممکن است بزرگ و غیرقابل انعطاف باشند و بسته بندی آنها کار دشواری باشد. حتی خود آن قاب و شیشه ای که قرار است محافظ عکس یا آثار هنری شما باشد، ممکن است خودش یک تهدید به حساب بیاید و در حین جا به جایی، به آثار هنری شما آسیب برساند. با این حال اگر آثار هنری و قاب عکس های خود را با دقت و به درستی بسته بندی کنید، میتوانید هنگام ورود به خانه جدیدتان از مشاهده صحنه شیشه خرده و آثار هنری آسیب دیده، جلوگیری کنید!


لوازم بسته بندی اثاثیه :

کارتن بسته بندی در سایزهای مختلف، نوار چسب، کاغذ بسته بندی ، نایلون های حباب دار، چسب بسته بندی


آثار هنری خود را در کارتن های بسته بندی اندازه قرار بدهید

آثار هنری هم اندازه را دسته بندی کنید. با این ترتیب میتوانید آثار هنری با سایز کوچک و متوسط را باهم گروه بندی کرده و باهم بسته بندی کنید. اگر آثار هنری با سایز خیلی بزرگ دارید بهتر است هرکدام را بصورت جداگانه بسته بندی کنید و یک کارتن های بسته بندی مخصوص برای هرکدام در نظر بگیرید. این جعبه های مخصوص را میتوانید از فروشگاه های لوازم بسته بندی یا شرکت های باربری و اتوبار تهیه کنید. فقط درنظر داشته باشید که شما به کارتن های بسته بندی بزرگتر از عکس و قاب خود نیاز دارید.

بسته بندی آثار هنری 1
بسته بندی آثار هنری مرحله اول

با نوارچسب یک ایکس روی تابلو ایجاد کنید!

اگر عکس یا آثار هنری شما یک لایه محافظ شیشه ای دارد، بهتر است با نوارچسب، روی شیشه را بصورت ضربدری (ایکس مانند) برچسب کاری کنید. این کار باعث جلوگیری از شکستن شیشه و خرد شدن آن هنگام اسباب کشی یا جا به جایی طولانی مدت میشود.

بسته بندی آثار هنری 2
بسته بندی آثار هنری مرحله دوم

از جلوه اثر هنری خود محافظت کنید

اگر اثر هنری شما شیشه ای روی آن نیست، با قرار دادن آن در چند لایه کاغذی از بافت رویی عکس یا آثار هنری خود محافظت کنید. حواستان باشد که برای بسته بندی عکس یا آثار هنری، هرگز نباید از روزنامه استفاده کنید. چون چاپ روی روزنامه ممکن است روی آثار هنری شما رد بیندازد. در انتها برای ثابت ماندن عکس یا آثار هنریتان درون لایه کاغذی، حتما از نوارچسب استفاده کنید.

بسته بندی آثار هنری 3
بسته بندی آثار هنری مرحله سوم

آثار هنری خود را با پلاستیک های حباب دار و ضربه گیر بسته بندی کنید

روی یک سطح صاف، یک لایه کاغذی پهن کنید. عکس یا آثار هنری خود را که درون یک لایه کاغذی پیچیده اید، حالا با یک لایه پلاستیک حباب دار، بسته بندی کنید. توجه کنید که لایه حبابدار شما باید بزرگتر از اندازه آثار هنری شما باشد. لبه های پلاستیک حبابدار را همانند زمانی که یک کتاب را جلد میکنید، تا کنید و در آخر با نوار چسب، طول و عرض بسته بندی خود را سفت و محکم کنید.

بسته بندی آثار هنری 4
بسته بندی آثار هنری چهارم

یک حرکت آزمایشی!

قبل از جا به جایی اصلی، بسته بندی های خود را داخل کارتن بسته بندی قرار بدهید اما در آن را نبندید. بهتر است یک حرکت آزمایشی انجام بدهید و جعبه را کمی تکان بدهید تا ببینید آیا چیزی درون کارتن های بسته بندی درحال جا به جایی است یا خیر؟ اگر احساس میکنید که قاب ها ممکن است به اطراف حرکت کنند یا باهم برخورد داشته باشند، درون کارتن بسته بندی را با روزنامه باطله پر کنید.

بسته بندی آثار هنری 5
بسته بندی آثار هنری مرحله پنجم

کارتن بسته بندی را کاملا ببندید

بعد از قرار دادن بسته بندی خود درون کارتن بسته بندی ، حالا نوبت آن است که کارتن را مهرو بوم کنید! درصورتی که کارتن بسته بندی، خیلی بزرگتر از بسته بندی شماست، اگرمیشود آن را در اطراف قاب خم کنید و سپس آن را با چسب محکم کنید. اما اگر جعبه بسته نمیشود یا قسمتی از بسته بندی بیرون میماند، از یک جعبه یا کارتن بسته بندی دیگر برای پوشاندن آن قسمت استفاده کنید. در انتها حتما جعبه را با نوارچسب محکم کنید.

بسته بندی آثار هنری 6
بسته بندی آثار هنری مرحله ششم

روی کارتن بسته بندی یادداشت بگذارید

قسمت بیرونی کارتن بسته بندی را در دو طرف با محتوا “شکننده” و مکان آن، مانند “اتاق نشیمن”، “اتاق خواب” یا “آشپزخانه” علامت بزنید.

بسته بندی آثار هنری 7
بسته بندی آثار هنری مرحله هفتم

کارتن های بسته بندی را در خودرو باربری قرار دهید

هنگام جا به جایی و بارگیری کارتن بسته بندی در خودروی باربری، جعبه را روی لبهِ قاب جا به جا کنید، نه بصورت افقی و تخت. قاب شما وقتی بصورت عمودی و روی لبه خود باشد، راحت تر میتواند فشار را تحمل کند. هنگام بارگذاری در خودروی باربری نیز، جعبه را به همین صورت قرار بدهید و حواستان جمع باشد که آن را بین لوازم سنگینی که در حین حرکت، جا به جا نمیشوند، چفت و محکم کنید.

بسته بندی آثار هنری 8
بسته بندی آثار هنری مرحله هشتم
3.7/5 - (3 امتیاز)

6 نظر در “بسته بندی آثار هنری

 1. محسن انتظامی گفت:

  آیا مدت زمان تخصیص داده شده برای تحویل بار را رعایت می‌کنید؟

 2. روح الله فرهادی گفت:

  تجربه‌ای عالی بود. تیم شما حرفه‌ای و دقیق عمل کردند.

 3. ابوالفضل آشوری گفت:

  آیا شما در تعبیر و انتقال بارهای حساس مانند محصولات غذایی تخصص دارید؟

 4. عزیز عسکری گفت:

  آیا شما امکان حمل بارهای بزرگ و بی‌قابلیت تحمل ارائه می‌دهید؟

 5. غلامرضا سلیمی گفت:

  آیا امکان بارگیری و تخلیه بار توسط تیم شما وجود دارد؟

 6. بهنام گفت:

  آیا شما در حمل بارهای دارای ارزش بالا و آثار هنری تخصص دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *